Tilbaka till första sidan på Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarnas hemsida

Styrelsen

Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarnas styrelse 2019-2021
Anders Ramnerup, Anna Wiktorsson, Jerker Westdahl, Maria Appelblom,Tor Cavalli-Björkman, Sverker Göranson, Hans Westin, Peter Enström, Jonas Alberoth

Förbundsordförande:
Sverker Göranson, Stockholm
e-post: sverker.goranson@fredsbaskrarna.se

Vice Förbundsordförande:
Jerker Westdahl, Östra Göinge
e-post: jerker.westdahl@fredsbaskrarna.se

Ledarmöter

Maria Appelblom, Stockholm
Kontakt:

Tor Cavalli-Björkman, Karlsborg
e-post: tor.cavalli-bjorkman@fredsbaskrarna.se


Karin Andersson, Örebro
e-post:karin.andersson@fredsbaskrarna.se

Jonas Alberoth, Lund
e-post jonas.alberoth@fredsbaskrarna.se:


Hans Westin, Götebrorg
e-post: hans.westin@fredsbaskrarna.se


Ersättare:

Peter Enström, Visby
e-post:peter.enstrom@fredsbaskrarna.se

Anna Wiktorsson, Sundbyberg
e-post: anna.wiktorsson@fredsbaskrarna.se

Revisorer:

Johan Mattsson, Uppsala
e-post: johan_mattsson@telia.com

Lars Andersson, Höör
e-post: lars_andersson99@tele2.se

Revisorsersättare:

Anders Broman, Växjö

Valberedning:
Bengt Wiktorsson
Bengt Wiktorsson, Stockholm, Sammankallande
e-post: wiktorsson.bengt@gmail.com


Maria Sääf-Westin, Göteborg
e-post: mariasaaf@hotmail.com


Göte Lundmark, Skövde
e-post: ltcol.lundmark@gmail.com


Medaljutskott:

Jonas Jonasson, Löberöd
e-post: jayj@loberod.com


Anders Sundin, Östersund
e-post: anders.sundin@fredsbaskrarna.se

Samt en representant från förbundsstyrelsen enligt konstituerande styrelsemöte

Foto: Fotograf Kim Svensson
Uppdaterad: 2019-04-09, av Per Lennartsson
Profilshoppen
Medlemssidorna
Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarna (SVF)
Klostergatan 23
703 61 Örebro

Telefon 08-25 50 30
kansliet@sverigesveteranforbund.se
         

      
Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarna (SVF) är en intresseorganisation och är ett förbund som engagerar sig, före, under och efter insats, för alla veteraner, som brytt och bryr sig om att hjälpa utsatta människor i världen. SVF tillvaratar veteranernas och deras anhörigas intressen. Gula bandet säljer vi till förmån för våra veteraner och pengarna går till Kamrathjälpen där vi ger kamratstöd.

Webbplatsen är producerad av Viaduct webbyrå