Tilbaka till första sidan på Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarnas hemsida

Styrelsen

Sveriges Veteranförbunds styrelse 2019-2021
Anders Ramnerup, Anna Wiktorsson, Jerker Westdahl, Maria Appelblom,Tor Cavalli-Björkman, Sverker Göranson, Hans Westin, Peter Enström, Jonas Alberoth

Förbundsordförande:
Sverker Göranson, Stockholm
e-post: sverker@sverigesveteranforbund.se

Vice Förbundsordförande:
Jerker Westdahl, Östra Göinge
e-post: jerker@sverigesveteranforbund.se

Ledarmöter

Maria Appelblom, Stockholm
e-post:e-post: maria@sverigesveteranforbund.se

Tor Cavalli-Björkman, Karlsborg
e-post: tor@sverigesveteranforbund.se


Karin Andersson, Örebro
e-post:karin@sverigesveteranforbund.se

Jonas Alberoth, Lund
e-post jonas@sverigesveteranforbund.se:


Hans Westin, Götebrorg
e-post: hans@sverigesveteranforbund.se


Ersättare:

Peter Enström, Visby
e-post:peter@sverigesveteranforbund.se

Anna Wiktorsson, Sundbyberg
e-post: anna@sverigesveteranforbund.se

Revisorer:

Johan Mattsson, Uppsala
e-post: johan_mattsson@telia.com

Lars Andersson, Höör
e-post: lars_andersson99@tele2.se

Revisorsersättare:

Anders Broman, Växjö

Valberedning:
Bengt Wiktorsson
Bengt Wiktorsson, Stockholm, Sammankallande
e-post: wiktorsson.bengt@gmail.com


Maria Sääf-Westin, Göteborg
e-post: mariasaaf@hotmail.com


Göte Lundmark, Skövde
e-post: ltcol.lundmark@gmail.com


Medaljutskott:

Jonas Jonasson, Löberöd
e-post: jayj@loberod.com


Anders Sundin, Östersund
e-post: anders.sundin@fredsbaskrarna.se

Samt en representant från förbundsstyrelsen enligt konstituerande styrelsemöte

Foto: Fotograf Kim Svensson
Uppdaterad: 2019-11-20, av Christine Buschmann Sirafi
Profilshoppen
Sveriges Veteranförbund (SVF)
Riddargatan 29
114 57 Stockholm

Telefon 08-25 50 30
kansliet@sverigesveteranforbund.se
         

      
Sveriges Veteranförbund (SVF) är en intresseorganisation och är ett förbund som engagerar sig, före, under och efter insats, för alla veteraner, som brytt och bryr sig om att hjälpa utsatta människor i världen. SVF tillvaratar veteranernas och deras anhörigas intressen. Gula bandet säljer vi till förmån för våra veteraner och pengarna går till Kamrathjälpen där vi ger kamratstöd.

Webbplatsen är producerad av Viaduct webbyrå