Tilbaka till första sidan på Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarnas hemsida

Styrelsen

Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarnas styrelse 2015-2017

Förbundsordförande:
Lennart Bengtsson, Norrtälje
e-post: lennart.bengtsson@fredsbaskrarna.se

Vice Förbundsordförande:
Jerker Westdahl, Östra Göinge
e-post: jerker.westdahl@fredsbaskrarna.se

Ledarmöten

Ylva Ehrlin, Stockholm
e-post: ylva.ehrlin@fredsbaskrarna.se

Tor Cavalli-Björkman, Karlsborg
e-post: tor.cavalli-bjorkman@fredsbaskrarna.se


Rikard Bengtsson, Stockholm
e-post: rikard.bengtsson@fredsbaskrarna.se

Mika Sörensen, Tranås
e-post: mika.sorensen@fredsbaskrarna.se

Ersättare:

Daniel Sandberg, Skövde
e-post: daniel.sandberg@fredsbaskrarna.se

Johan Sundin, Varberg
Kontakt: johan.sundin@fredsbaskrarna.se

Revisorer:

Claes Anell, Norrköping
e-post: claes.anell@bredband.se

Lars Andersson, Höör
e-post: lars_andersson99@tele2.se

Revisorsersättare:

Monica Larsson, Stockholm

Valberedning:

Ola Nilsson, Lidingö, Sammankallande
e-post: ola.1.nilsson@mil.se


Bengt Wiktorsson, Stockholm
e-post: wiktorsson.bengt@gmail.com


Maria Sääf-Westin, Göteborg
e-post: mariasaaf@hotmail.com

Medaljutskott:

Jonas Jonasson, Löberöd
e-post: jayj@loberod.com


Anders Sundin, Östersund
e-post: anders.sundin@fredsbaskrarna.se

Samt en representant från förbundsstyrelsen enligt konstituerande styrelsemöte

Foto: Fotograf Therése Särnbäck
Uppdaterad: 2016-11-18, av Lottie Nordström
Profilshoppen
Medlemssidorna
Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarna (SVF)
Klostergatan 23
703 61 Örebro

Telefon 08-25 50 30
kansliet@sverigesveteranforbund.se
      

      
Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarna (SVF) är en intresseorganisation och är ett förbund som engagerar sig, före, under och efter insats, för alla veteraner, som brytt och bryr sig om att hjälpa utsatta människor i världen. SVF tillvaratar veteranernas och deras anhörigas intressen. Gula bandet säljer vi till förmån för våra veteraner och pengarna går till Kamrathjälpen där vi ger kamratstöd.

Webbplatsen är producerad av Viaduct webbyrå
Följ på Mynewsdesk

Prenumerera på vårt nyhetsbrev