Tilbaka till första sidan på Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarnas hemsida

Styrelsen

Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarnas styrelse 2017-2019
Från vänster, Jerker Westdahl, Karin Andersson, Tor Cavalli-Björkman, Sverker Göranson, Johan Sundin, Peter Enström, Jonas Alberoth och Hans Westin
> Läs pressmeddelande
>>Bildbank med bilder på styrelsen (Foto: Kim Svensson)


Förbundsordförande:
Sverker Göranson, Stockholm
e-post: sverker.goranson@fredsbaskrarna.se

Vice Förbundsordförande:
Jerker Westdahl, Östra Göinge
e-post: jerker.westdahl@fredsbaskrarna.se

Ledarmöten

Johan Sundin, Varberg
Kontakt: johan.sundin@fredsbaskrarna.se

Tor Cavalli-Björkman, Karlsborg
e-post: tor.cavalli-bjorkman@fredsbaskrarna.se


Karin Andersson, Örebro
e-post:karin.andersson@fredsbaskrarna.se

Jonas Alberoth, Lund
e-post jonas.alberoth@fredsbaskrarna.se:


Hans Westin, Götebrorg
e-post: hans.westin@fredsbaskrarna.se


Ersättare:

Peter Enström, Visby
e-post:peter.enstrom@fredsbaskrarna.se

Anna Wiktorsson, Sundbyberg
e-post: anna.wiktorsson@fredsbaskrarna.se

Revisorer:

Claes Anell, Norrköping
e-post: claes.anell@bredband.se

Lars Andersson, Höör
e-post: lars_andersson99@tele2.se

Revisorsersättare:

Monica Larsson, Stockholm

Valberedning:
Bengt Wiktorsson
Bengt Wiktorsson, Stockholm, Sammankallande
e-post: wiktorsson.bengt@gmail.com


Maria Sääf-Westin, Göteborg
e-post: mariasaaf@hotmail.com


Lennart Bengtsson, Norrtälje
e-post: familjen.bengtsson@outlook.com


Medaljutskott:

Jonas Jonasson, Löberöd
e-post: jayj@loberod.com


Anders Sundin, Östersund
e-post: anders.sundin@fredsbaskrarna.se

Samt en representant från förbundsstyrelsen enligt konstituerande styrelsemöte

Foto: Fotograf Kim Svensson och Fotograf Therése Särnbäck
Uppdaterad: 2017-05-03, av Per Lennartsson
Profilshoppen
Medlemssidorna
Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarna (SVF)
Klostergatan 23
703 61 Örebro

Telefon 08-25 50 30
kansliet@sverigesveteranforbund.se
      

      
Sveriges Veteranförbund Fredsbaskrarna (SVF) är en intresseorganisation och är ett förbund som engagerar sig, före, under och efter insats, för alla veteraner, som brytt och bryr sig om att hjälpa utsatta människor i världen. SVF tillvaratar veteranernas och deras anhörigas intressen. Gula bandet säljer vi till förmån för våra veteraner och pengarna går till Kamrathjälpen där vi ger kamratstöd.

Webbplatsen är producerad av Viaduct webbyrå